آیا می دانید زنجبیل چه خاصیتی دارد

زنجبیل چه خاصیتی دارد


زنجبیل چه خاصیتی دارد

اگر بدانید زنجبیل چه خاصیتی دارد و چه مزایای قابل توجهی برای سلامتی دارد، از خوردن روزانه ی زنجبیل غافل نخواهید شد. برخی از مزایای زنجبیل:

 

رفع رفلاکس اسید

رفلاکس اسید می تواند براساس نوع وعده غذایی که خورده اید یا به دلیل آناتومی خاص شما ایجاد شود. هر صورت، ریفلاکس دردناک و مضر است. زنجبیل آنقدر در کاهش ریفلاکس اسید خوب است که از مواد فعال آن در داروهای رفلاکس اسید استفاده می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف زنجبیل هر روز، چه در یک چای مخصوص و چه در غذا، می تواند رفلاکس اسید را از بین ببرد.

 

کاهش التهاب

التهاب یک مکانیسم دفاعی است که هنگام نیاز به جداسازی یک قسمت آسیب دیده یا آلوده برای محدود کردن آسیب به مناطق دیگر، مفید است. البته التهاب گاهی صدمه می زند.

بنابراین افراد دارای التهاب مزمن مانند آرتریت می توانند با خوردن زنجبیل تسکین درد داشته باشند. همین ظرفیت زنجبیل باعث می شود که برای بهبود بعد از جراحات مفید باشد.

 

تقلیل خطر سرطان

تاثیر زنجبیل بر سلولهای سرطانی مورد مطالعه گسترده قرار گرفته است. تحقیقات نشان داده است که مصرف زنجبیل، سلولهای سرطانی تخمدان را با سرعت و ایمن تر از داروهای شیمی درمانی از بین می برد. شیمی درمانی به همان اندازه که سرطان را برطرف می کند، عوارض بسیاری هم ایجاد می کند.همچنین زنجبیل برای جلوگیری از التهاب و سرطان روده موثر است.

 

هضم بهبود یافته

خواص زنجبیل به فروکش کردن ریفلاکس اسید و کاهش التهاب روده محدود نمی دهد. می تواند حالت تهوع را تسکین دهد. دلیل آن این است که زنجبیل یک آنتی بیوتیک طبیعی است که می تواند باکتری های مضر که باعث ناراحتی معده می شوند را از بین ببرد. زنجبیل همچنین برای تحریک بزاق که جزئی جدایی ناپذیر از روند هضم به شمار می آید، مفید است.

 

تسکین و جلوگیری از سردرد

خواص ضد التهابی زنجبیل همچنین در معالجه شایع ترین درد یعنی سردرد، مفید است. بسیاری از داروهای بدون نسخه سردرد، در واقع فقط ضد التهاب هستند. زنجبیل یک روش طبیعی برای رسیدن به همان هدف است، اما بدون عوارض جانبی ترکیبات شیمیایی. در واقع مطالعات نشان می دهد که خوردن روزانه ی زنجبیل، این توانایی را دارد که از ابتلا به سردرد حتی میگرن جلوگیری کند.

 

کاهش وزن

بدن به چربی های ذخیره شده به عنوان یک اندوخته ی ضروری نگاه می کند و ترجیح می دهد آن را نسوزاند. رژیم غذایی نقش مهمی در اضافه وزن دارد اما گاها مقصر ژنتیک است. زنجبیل می تواند پشتیبان خوبی در کاهش وزن باشد. زنجبیل متابولیسم بدن را حفظ می کند که بسیار پراهمیت است؛ زیرا رژیم های غذایی فشرده اغلب آن را کاهش می دهند. با کند شدن متابولیسم، پس از قطع رژیم، احتمالا تمام وزنی از دست داده را دوباره به دست می آورید. زنجبیل می تواند به جلوگیری از بروز این مشکل کمک کند. حال که دانستید زنجبیل چه خاصیتی دارد، زنجبیل می تواند عضو ثابت سبد غذایی شما باشد.

منبع: آیا می دانید زنجبیل چه خاصیتی دارد


/ 0 نظر / 26 بازدید