برای شارژ کپسول گاز هلیوم چکار کنیم ؟برای شارژ کپسول گاز هلیوم چکار کنیم ؟

شارژ کپسول گاز هلیوم

امکان شارژ کپسول گاز هلیوم وجود دارد. برای عرضه ی گاز هلیوم ، کپسول های یک بار مصرف و کپسول های دائمی قابل شارژ در بازار وجود دارد. افرادی که به دفعات از گاز هلیوم برای کار های پزشکی، آزمایشگاهی و یا پر کردن بادکنک های شناور در هوا برای مجالس جشن و غیره از گاز هلیوم استفاده می کنند تمایل به خریداری کپسول دائمی و قابل شارژ دارند. به این صورت هزینه ای که برای هر بار خرید کپسول گاز هلیوم باید تقبل کنند از حساب آن ها حذف می شود.

اجاره ی کپسول هلیوم

برخی از شرکت های فروشنده ی گاز هلیوم نیز کپسول های خود را برای مدت کوتاهی به افراد اجاره می دهند. این گزینه نیز برای آن دسته از افرادی که تنها برای یک مجلس نیاز به بادکنک هلیومی دارند، اما تمایلی به خرید کپسول گاز هلیومندارند مناسب است و البته مقرون به صرفه.

شرکت ها تحت شرایط خاصی و با گوشزد کردن نکات ایمنی برای سالم نگهداشتن کپسول ها آن را اجاره می دهند. مشتری در صورت آسیب دیدن کپسول باید خسارت را متقبل شود. ممکن است شارژ کپسولی تمام شود و امکان شارژ مجدد آن قبل از اتمام مدت کرایه ی کپسول نیز وجود دارد.

چرا کپسول گاز هلیوم

از آنجا که ماندگاری گاز هلیوم در بادکنک ها و اثر شناوری آن طولانی مدت نیست بهتر است بادکنک ها درست قبل از شروع مجلس پر شوند. ضمن اینکه حمل کردن تعداد زیادی بادکنک از محلی به محل دیگر دشوار است و ممکن است بادکنک ها در بین راه بترکند. برای همین بسیاری از افراد تمایل به استفاده از کپسول گاز هلیوم در منزل خود دارند.

در مواردی که از هلیوم استفاده ی پزشکی و آزمایشگاهی می شود نیز نیاز است که هلیوم با کپسول در محل موجود باشد و نیاز به کپسول اجتناب ناپذیر است.

ایمنی گاز هلیوم

بر خلاف گاز هیدروژن که گازی سبک و البته آتش گیر است، گاز هلیوم گاز غیر سمی و غیر اشتعال پذیر است و خطری برای استفاده از این گاز در منزل وجود ندارد. اما گزارش ها حاکی از ان است تفریح با گاز هلیوم و تنفس کردن آن برای تغییر تن صدا باید با احتیاط انجام شود زیرا ممکن است منجر به کمبود اکسیژن در ریه ها و آسیب رساندن به سلول های مغز شود. با وجود کپسول گاز هلیوم در خانه ممکن است بچه ها تمایل زیادی به تغییر صدای خود با تنفس گاز هلیومداشته باشند که باید والدین مراقب باشند فرزندانشان از این طریق به خود صدمه نزنند.

گاز هلیوم در کپسول هایی با اندازه های مختلف و حجم های متفاوت برای کاربرد های مختلف عرضه می شود. شارژ کپسول گاز هلیوم هزینه ی خرید هر باره کپسول را کم می کند.

 

منبع:برای شارژ کپسول گاز هلیوم چکار کنیم ؟

/ 0 نظر / 76 بازدید