گاز هیدروژن چیست؟

گاز هیدروژن خالص

گاز هیدروژن گاز بی رنگ و بی بو و بسیار اشتعال پذیر است. استنشاق گاز هیدروژن در غلظتهای بالا جایگزین اکسیژن شده ایجاد خفگی می‌نماید. گاز هیدروژن بسیار سبک تر از هواست.


انواع خلوص گاز هیدروژن

گاز هیدروژن با خلوص متفاوتی قابل عرضه میباشد

گاز هیدروژن صنعتی با خلوص حدود 99.99%

گاز هیدروژن گرید 5 با خلوص 99.999%

گاز هیدروژن گرید 5.5 با خلوص99.9995%

گاز هیدروژن گرید 6 با خلوص 99.9999%


گازخالص یا آزمایشگاهی هیدروژن

کاربرد گاز های هیدروژن

گاز هیدروژن کابردهای گوناگونی دارد که در ادامه مختصر آمده است. گاز هیدروژن خلوص بالا به طور گسترده در صنایع الکترونیک بعنوان عامل کاهش دهنده و گاز حامل استفاده میشود. گاز هیدروژن در کروماتوگرافی گازی برای گاز حامل. گاز هیدروژن در جوشکاری و برش فلزات نیز کاربرد دارد. هیدروژن در مقادیر بالا برای هیدروژنه شدن روغنهای گیاهی و حیوانی برای تولید مارگارین و سایر چربی ها، آبرسانی به فرآورده های نفتی و هیدروزسولفوراسیون برای حذف گوگرد از سوخت. هیدروژن در فرآیندهای پتروشیمی برای هیدرو دی الکیل کردن، هیدرو دی سولفوریزاسیون و هیدرولیز کردن مورد استفاده قرار میگیرد. گاز هیدروژن به طور وسیع در صنایع فلزی بدلیل توانایی آن در کاهش اکسیدهای فلزی و جلوگیری از آن استفاده میشود. گاز هیدروژن برای احتراق نیز مورد استفاده قرار میگیرد. هیدروژن در صنعت شیشه برای تامین سوخت مشعل اکسیژن هیدروژن جهت شیشه های کوارتز بکار میرود.


منبع تولید گاز هیدروژن

گاز هیدروژن منابع متفاوتی برای تولید دارد. یکی از منابع تولید گاز هیدروژن محل تولید گاز طبیعی میباشد. یکی دیگر از منابع تولید گاز هیدروژن، فرآیند کلرآلکالی میباشد که الکترولیز محلول کلرید سدیم برای تولید کلر استفاده میشود. همچنین گاز هیدروژن از بازیافت پالایشگاه های نفت و بازیافت گاز کوره کک در صنایع فولاد تولید میشود. رایجترین راه برای تولید گاز هیدروژن الکترولیز آب میباشد. فرمول شیمیایی گاز هیدروژن H2 میباشد. وزن مولکولی گاز هیدروژن 2.016 گرم بر مول. نقطه جوش گاز هیدروژن در فشار اتمسفر 252.76- درجه سانتیگراد. دامنه اشتعال گاز هیدروژن در هوا 4 تا 77 درصد حجمی میباشد.


فروش گاز هیدروژن

شرکت هوا مایع زاگرس وارد کننده انواع کپسول های گاز خلوص بالا می باشد، که یکی از این کپسول های گاز خلوص بالا گاز هیدروژن است. ما توانسته ایم با کیفیت و قیمت مناسب کپسول های گاز خلوص بالا هیدروژن را تهیه و به فروش برسانیم. لازم به ذکر است که شرکت هوا مایع زاگرس تجهیزات جانبی کپسول های گاز هیدروژن از جمله رگولاتر گاز هیدروژن را با قیمت مناسب به فروش می رساند. برای خرید کپسول های گاز هیدروژن و تجهیزات آن می توانید از طریق فرم خرید یا تماس با کارشناس فروش اقدام نمایید.

منبع : گاز هیدروژن چیست؟


/ 0 نظر / 21 بازدید