مراحل بازسازی خانه های قدیمی

مراحل و چگونگی بازسازی خانه های قدیمی

اگر مالک خانه ای باشید که مدت ها از عمر آن می گذرد، احتمالاً به فکر تخریب یا بازسازی آن افتاده اید. بازسازی خانه تصمیم بسیار بزرگی که باید از جهات مختلف مورد بررسی قرار گیرد. انتخاب صحیح بودجه و در نظر گرفتن نیازها در این مورد اهمیت دارد. وضعیت خانه ی موجود و همچنین قوانین هر منظقه و کشوری ممکن است کل پروژه ی بازسازی خانه را تحت تاثیر قرار دهد و لازم است نگاه دقیق تری به این موضوع صورت گیرد. در این مقاله مراحل بازسازی خانه را به جمال بررسی خواهیم کرد.

مدت زمان اقامت در خانه

اگر قصد داشته باشید مدت زمان مدیدی را در آینده در یک خانه زندگی کنید، مقرون به صرفه است که دست به بازسازی آن بزنید. پیش از شروع مراحل بازسازی خانه لازم است به این مسائل به خوبی فکر کنید. عناصر فیزیکی در یک خانه دستخوش گذر عمر هستند. رنگ بیرونی خانه ها معمولاً تا حد اکثر ۷ سال دوام دارند و در برخی از مناظق آب هوایی بیشتر از ۵ سال جلوه ی خود را حفظ نمی کنند. مواد کامپوزیتی مورد استفاده در خانه ها نهایتاً ۲۰ سال کیفیت و زیبایی به روزی خواهند داشت.

با بازسازی خانه می توانید بسیاری از عناصر ساختمان را که عمر کوتاه تری دارند تعویض کنید و مدت زمان خوبی را در آینده از خانه ی خود استفاده کنید و از بنیاد سازه استفاده ی مجدد نمایید.

صرف هزینه

صرف هزینهصرف هزینه

شاید تعویض خانه قدیمی با یک خانه نوساز راه ساده تری باشد. اما قطعاً هزینه ی بیشتری را در بر خواهد داشت، به طوریکه صرفه ی اقتصادی طی مراحل بازسازی خانه را تایید می کند. برای بازسازی خانه لازم نیست صرف هزینه یکباره باشد. می توان بخش های مختلف یک خانه را در زمان های متفاوت تحت بازسازی قرار داد. برای مثال یک بار سرویس بهداشتی و بار دیگر آشپزخانه و … را بازسازی کرد. بازساری خانه کمک می کند با صرف هزینه ای کمتر به ظاهر خانه های نوساز دست پیدا کنید.

بهتر یا ارزان تر

اگر صرفاً به دنبال خانه ی بهتری هستید و مشکل هزینه ندارید، تخریب کل بنا و ساخت سازه ی جدید گزینه ی بهتری است. اما، اگر به دنبال راهی ارزان تر می گردید تن به مراحل بازسازی خانه بدهید. هزینه ی بازسازی خانه ۲۰% و حتی بیش از این کمتر از ساخت خانه ی جدید خواهد بود. ضمن اینکه تعویض خانه و نقل مکان به خانه ای نوساز و آماده سبب ریزش پول شما طی معاملات خواهد شد. گرچه تخریب و نوسازی ساختمان سبب می شود معماری دلخواه یک منزل را در اختیار داشته باشید و تمام فضای خانه با توجه به سلیقه و الگوی شخصی ساخته شود. به هر حال مسائل اقتصادی در تصمیمات بشر پیشتاز هستند.

طرح ایده برای بازسازی

%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C.jpgطرح ایده برای بازسازی

انتخاب ایده ی صحیح برای بازسازی فضای داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. برای شروع مراحل بازسازی خانه پس از انجام تحقیقات کافی در مورد قوانین و میزان هزینه و بودجه، لازم است با چند متخصص معماری و طراح مناسب در مورد ایده های مناسب برای فضای خانه صحبت کنید تا مشخص شود بهترین طرحی که می توانید مطابق با بودجه ی خود در منزل اجرا کنید چیست. قبل از بستن قرار داد لازم است تمام مراحل انجام کار با جزئیات و دقیق برای شما شرح داده شود و از انتخاب خود مطمئن شوید. بستن قرار داد را می توان به عنوان مرحله ای از مراحل باز سازی خانه دانست.

حساسیت تخریب

%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8.jpgحساسیت تخریب

در مراحل بازسازی خانه تخریب یکی از مراحل حساس و نیازمند تخصص است. به ویژه وقتی خانه ی مورد بازسازی در یک آپارتمان چند طبقه باشد. در این مرحله ممکن است حوادث زیادی گریبانگیر افراد شود. به همین دلیل لازم است از کارگران حرفه ای در این امر استفاده گردد و کار با دقت بالایی انجام شود.

گچ کاری

گچکاری یکی از مراحلی است که در زیباسازی خانه نقش مهمی دارد. حتی عناصر جدیدی که در گوشه و کنار خانه افزوده می شوند به دلیل اینکه بیشتر در معرض دید قرار دارند باید با مرغوب ترین نوع گچ پوشانده شوند.

سقف

سقفسقف

ممکن است نیاز به استفاده از سقف کاذب در بازسازی خانه وجود داشته باشد و یا ایزوگام خانه دچار مشکلات نشتی شده باشد که در این صورت باید تعویض شود و به عملکردهای بازسازی خانه افزوده می شود.

کف سازی و پوشش

یکی از نکات مهم انتخاب مصالح مناسب برای پوشش دهی کف و دیوار های خانه است. انتخاب سنگ و سرامیک دلخواه دارای هارمونی با دیگر عناصر خانه، استفاده از رنگ و پوشش مرغوب برای دیوارها و یا استفاده از موادی غیر از رنگ مانند کاغذ دیواری و … برای پوشش دهی دیوارها همگی از جمله خلاقیت و هنر در بازسازی منزل هستند. انتخاب رنگ اتاق خواب ها می تواند تنوع زیادی در فضای زندگی اعضای خانواده ایجاد کند. برای اینکار بهتر است از روانشناسی رنگ کمک گرفته شود.

بازسازی و دکوراسیون داخلی

بازسازی و دکوراسون داخلیبازسازی و دکوراسون داخلی

دقت کنید که پس از اتمام تمام مراحل بازسازی خانه، دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل یکی از مهمترین ابزارهای جلوه دهی به خانه هستند و پس حتماً در برآورد هزینه برای بازسازی خانه، هزینه های لازم برای تعویض وسایل قدیمی و یا ناهمگون با فضای جدید را نیز در نظر بگیرید.

منبع : مراحل بازسازی خانه های قدیمی


/ 0 نظر / 33 بازدید