راهکارهای طبیعی برای پف صورت

با پف صورت چه کار کنیم؟

در ادامه روشهایی را برای از بین بردن پف صورت به شما آموزش میدهیم:

1. شستن صورت با آب سرد ، از شستن صورت تان با آب گرم جدا خودداری فرمائید.

2. ورزش را فراموش نکنید ، ورزش کردن نه تنها باعث ترشح هورمون های مفید در بدن می شود بلکه تعریق را بیشتر می کند و این تعریق باعث مرطوب شدن صورت نیز می گردد.

3. خانم های باردار به علت تغییرات هورمونی بدن و صورتشان پف میکند. هیچ نگرانی وجود ندارد ، زیرا که بعد از این دوران پف ها می خوابند هر شخص روزانه بهتر است 8 لیوان آب مصرف کند کمبود آب ، یکی از دلایل ورم صورت می باشد .

4.صورت را خنک نگه دارید برای 15 دقیقه ماسکی خنک بر روی صورتتان قرار دهید ، میتوانید از خیار و یا یخ نیز استفاده کرد.

5.محل قرار گیری بالشت تان را بررسی کنید در موقع خواب صورتتان را بر روی بالشت قرار ندهید و به دلیل وجود نیروی گرانشی دو بالشت در زیر سرتان قرار دهید و هیچ گاه بر روی شکم تان نخوابید.

6. نسبت به مواد غذایی تان دقت بیشتری داشته باشید ، الکل مصرف نکنید ، نوشیدن آب را فراموش نکنید و نمک کمتری در غذایتان بریزید.

7. موقع خواب آرایش تان را پاک کنید ، آرایش باعث درد گرفتن چشم ها و متورم شدن صورت می شود .

هرکس با تغییر سبک زندگی خود زندگی بهتری خواهد داشت شما نیز باید سبک زندگی خود را بررسی کنید و اگر نیاز به تغییر دارد، اقدام کنید در برخی از اشخاص با تغییر دادن زمان خواب و مراقبت بیشتر در تغذیه شان این مشکل بر طرف می شود و در افرادی دیگر با زود خوابیدن و ترک مصرف الکل و استفاده کمتری از لوازم آرایشی در این باره دیگر مشکلی نخواهند داشت.

منبع : راهکارهای طبیعی برای پف صورت


/ 0 نظر / 53 بازدید