توری مرغی پلاستیکی و توری مرغی گالوانیزه

توری مرغی هم در کشور ایران تولید می شوند هم در کشورهای خارجی لازم به ذکر است توری مرغی ایرانی از مفتول های گالوانیزه و با کیفیت بالاتری نسبت به توری های خارجی استفاده می کنند.

توری مرغی دارای دو نوع ایرانی و چینی می باشد. از نظر وزنی توری مرغی ایرانی سنگین تر از توری مرغی چینی است زیرا ضخامت وایرهای توری مرغی ایرانی بیشترمی باشد و همچنین از نظر قیمت توری مرغی ایرانی نسبت به توری مرغی چینی بیشتر بوده و برای کارهای بلند مدت بسیار به صرفه تر می باشد. این توری های مرغی تولید شده از کربن کم وساختار مسطح محکم تشکیل شده اند

انواع توری مرغی

توری مرغی بر حسب نوع موادی که از آن ساخته می شود، دسته بندی های متفاوتی دارد. بر این اساس توری های مرغی دارای انواع توری پلاستیکی و توری گالوانیزه هستند. این محصول در دو نوع ایرانی و چینی به بازار عرضه می شود. توری ها بر مبنای ضخامت، نحوه ی کارکرد و استفاده، نوع و اندازه و شکل چشمه ها، جنس مواد به کار رفته در محصول و .. با یکدیگر متفاوت هستند.

توری مرغی پلاستیکی

توری مرغی پلاستیکی همان طور که از نام آن پیداست از پلاستیک ساخته می شود. این مواد در طی فرآیندهایی چون گسترش، اکستروژن و یا بافندگی تولید می شوند. این نوع از توری ها دارای تنوع رنگی بالا و در عین حال دارای شکل های مختلفی هستند. معمولا این نوع توری ها به رنگ سبز دیده می شوند، چون این رنگ طرفداران بیشتری دارد. اما آن ها را در رنگ های مختلفی چون آبی، زرد، قرمز و بسیاری رنگ های دیگر نیز تولید می کنند. در این نوع توری چشمه ها به شکل های پنج ضلعی و شش گوش که به آن لانه زنبوری نیز می گویند، و همچنین چهارگوش یا مربع ساخته می شوند.

توری مرغی گالوانیزه گرم و سرد

توری مرغی گالوانیزه کاربردهای خاص خود را دارد. از آن جایی که مواد به کار رفته در توری مرغی ایرانی بسیار با کیفیت تر است، استفاده از این محصولات توصیه می شود. دلیل این کیفیت استفاده از گالوانیزه گرم در ساخت توری هاست که باعث شده این محصولات نسبت به نمونه خارجی خود از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار باشند. نمونه خارجی بیشتر از گالوانیزه سرد ساخته می شود. اگر می خواهید برای یک بازه ی زمانی طولانی از توری استفاده کنید، انتخاب توری های ایرانی مقرون به صرفه تر خواهد بود. کاربرد این نوع توری بسیار زیاد و متنوع است و در صنایع مختلف استفاده می شود. اما یکی از بیشترین مصارف آن در حصارکشی می باشد.

انواع کاربرد توری مرغی

یکی از کاربرد های توری مرغی استفاده از توری مرغی در صنعت مرغداری و برای حصارکشی قفس پرندگان می باشد. قیمت مناسب این نوع توری و مقاومت بالا موجب افزایش استفاده توری مرغی در صنایع شده است.

در بسیاری از موارد برای ساخت سوله ، خصوصا سقف سوله از توری مرغی استفاده می شود.

یکی دیگر از انواع کاربرد توری مرغی استفاده از آن درصنعت ساختمان می باشد. 

نگهدارنده پشم شیشه برای ایزولاسیون سقف و عایق کاری یکی دیگه از کاربرد های توری مرغی است.

کاربردهای توری مرغی در ساختمان : دیوارهای سیمانی، گچ‌کاری، حصارکشی موقت، دور ستون و …

مزایای استفاده از توری مرغی

محصول توری مرغی به گونه ای تولید می شود که می توان گفت سیم گالوانیزه با ضخامت خیلی ریز در حد میکرون با چشمه های مختلف در دستگاه های صنعتی بافته و عرضه میگردد . از شاخص ترین ویژگی های این محصول سیم آن است که به علت گرم بودن سبب می شود تا اجزای آن دیرتر دچار از بین رفتگی و پوسیدگی و پارگی شود . امروزه صنعت سیم به صورت یک صنعت مادر خود نمائی می کند و از آن در ساخت انواع توری ها و همچنین در صنعت ساختمان به گونه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد .

مزایایی که در استفاده از ماده اولیه توری مرغی یعنی همان سیم گالوانیزه گرم میتوان بر شمرد این است که در ایران علی الخصوص در شمال که بی نهایت مرطوب و اکثر روزها پر باران است در واقع مقاومت بالایی در برابر رطوبت از خود نشان میدهد . این خصیصه در واقع نیاز به تعمیر و نگه داری خاصی ندارد و پایین بودن هزینه یکی از دلایل مقرون به صرفه بودن آن است و هرچند قیمت آن نسبت به سایر فلزات بیشتر بوده اما طول عمر طولانی و ماندگاری بالای آن چشمگیر است و عمر مفید آن را تقریبا به نزدیک ۴۰ سال می رساند .

قیمت توری مرغی

بنابراین با توجه به کیفیت بالاتر و این که این محصولات دارای وزن بالاتر و ضخامت بیشتر نسبت به نمونه خارجی خود هستند معمولا توری ایرانی نسبت به توری مرغی چینی دارای قیمت بالاتری خواهد بود. از طرفی هر چه قدر که توری های با چشمه بزرگتری انتخاب شده و ساخته شوند، باعث می شود تا مواد بیشتری برای ساخت آن ها استفاده شده و در نتیجه وزن توری و در کنار آن استقامت محصول افزوده شود. این عامل نیز به نسبت باعث افزایش قیمت خواهد شد. بنابراین کاربرد این توری ها بسیار زیاد بوده و همین عامل باعث می شود تا میزان فروش این محصولات نسبت به سایر توری ها بسیار زیاد باشد.


/ 0 نظر / 21 بازدید